Za dużo informacji – etyka samozaparcia

New admit , czytamy na stronie. 14 y / o F r / o IBD, wymaga c-zasięgu. Osobiście pacjent jest spięty, bezczelny, napełniając dzień zespołu radością. Marzy o profesjonalnym tańcu, będąc pod ścisłym światłem. Jest uczciwą duszkiem, upiornie bladą po miesiącach krwawej biegunki. Po udzieleniu odpowiedzi na nasze pytania oświadcza, że szpital nie jest takim złym miejscem i przystaje w maratonie szefów kuchni w telewizji i kilku litrach prepu.
Oglądanie jej jest bolesnym przypomnieniem: sam jestem ostatnio po operacji. Moja własna strona wstępu brzmiałaby: 30 y / o F w / ból, + SIRS. Po kilku operacjach zobaczyłem gastroenterologa, który, miesiąc i kilka litrów prepu później, stwierdził: Wygląda całkiem normalnie. Ale zrobię biopsję, ponieważ twoja sprawa jest dziwna. To może być choroba Leśniowskiego-Crohna. Czekam w diagnostycznym czyśćcu, w oczekiwaniu na raport patologa.
Ale przypadek tego pacjenta jest jaśniejszy: Absolutnie podręcznik – rozmówca z sali operacyjnej. W trakcie leczenia. Niedługo powinien nadejść.
Wkrótce ona się budzi, wygłodniała. Chichocze na przetargach z kurczaka. Więc co jest. , Pyta między ukąszeniami.
Łzy płoną mi w oczach, gdy mówię jej prawdę, pierwszą gorzką pigułkę, którą będzie musiała przełknąć. Kolonoskopia była nienormalna i nie była to ostatnia, jak się spodziewała, ale pierwsza z wielu. Łzy płyną teraz po moich policzkach; Zastanawiam się i przepraszam, żartuję sobie z tego, jak szaloną starą kobietą stałem się. Śmieje się grzecznie, ale ona też płacze, ocierając oczy i katar z dłońmi.
Oto małe zgony, które towarzyszą chorobie: śmierć obrazu siebie – nie jesteśmy już wcześniej zdrowi ; śmierć godności – nasze przyzwyczajenia i toalety to dobra gra do otwartej dyskusji. Tutaj żyjemy razem te małe śmierci – ale bardzo daleko od siebie.
Płacz pacjenta pogłębia się. Dotykam jej ramienia, próbując ją uspokoić i powiedzieć jej, że choć perspektywy wydają się ponure, wszystko się poprawi.
Nie rozumiesz! Dławi się między szlochami.
W tym momencie złapałem się: czy dałem jej znać, że przepaść między nami nie jest tak ogromna.
Co powinien zrobić dobry doktor. Hipokrates nie oferował żadnych wskazówek dotyczących etyki ujawniania osobistego. Te dość przyziemne chwile – kiedy niczyje życie wisi na włosku – mogą bezczelnie nękać nas. Sam akt ujawnienia nie jest trudny, ale dzielenie się osobistymi doświadczeniami ujawnia zarówno nasze uprzedzenia, jak i nasze słabości, które mogą nie być społecznie, zawodowo lub emocjonalnie bezpieczne. Po części dlatego, że czynniki te mogą mieć głęboki wpływ na nasze perspektywy, ujawnienie pacjentowi jest złożone.
W szkole medycznej uczymy się moderować naszą osobowość, nasze ubranie, nasze istnienie, próbując zmyć odchylenia, które mogą osłabić naszą zdolność do opieki nad pacjentami. Przeminęły krzyże, biżuteria ciała i guziki polityczne; w ich miejscach mogą być jaskrawo kolorowe wstążki dla sprawy. Pozostań profesjonalny, powiedziano nam.
Mimo to możemy być oczyszczeni z indywidualności do punktu pojawiania się na zimno, niemal sterylni. Pacjenci nie chcą automatów; chcą lekarzy, którzy je znają, traktują ich jak przyjaciół lub sąsiadów. Ten rodzaj człowieczeństwa jest częścią budowania relacji – potrzeba, która staje się dla mnie jasna w klinice, gdy pacjent robi coś w rodzaju powiadomienia o moim nowym pierścionku zaręczynowym i zapytaniu o ślub.
Niewielu lekarzy lub etyków potraktowałoby wyjątek w niewielkich ujawnieniach, takich jak ujawnienie młodemu pacjentowi tożsamości naszego ulubionego superbohatera
[patrz też: makaron spaghetti kalorie, jak odetkać zatkane ucho, badanie vng ]

Tags: , ,

No Responses to “Za dużo informacji – etyka samozaparcia”

 1. Rozalia says:

  Nie ufam lekarzom

 2. Mr. 44 says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: Kolonoskopia w znieczuleniu[...]

 3. Disco Potato says:

  Brednia brednię pogania

 4. Juliusz says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: zamykanie naczynek warszawa[...]

 5. Lidia says:

  Mojej siostrze, w wieku 10 lat usunęli wyrostek

Powiązane tematy z artykułem: badanie vng jak odetkać zatkane ucho makaron spaghetti kalorie