Przemyślenie historii społecznej cd

Dla najbardziej wymagających pacjentów nieprzylegających idealna byłaby zorganizowana wizyta w domu przez członków zespołu medycznego. Programy nauczania w zakresie edukacji medycznej mogą zostać zmienione w celu uwzględnienia tego podejścia. Studenci i mieszkańcy mogą nauczyć się przeprowadzać zorganizowane wizyty domowe i ćwiczenia mapowania pacjentów, aby lepiej zrozumieć wszystkie miejsca, ludzi i dyrektywy, które pacjenci muszą negocjować w poszukiwaniu lepszego zdrowia. Co dzieje się na przykład wtedy, gdy pacjent z niską piśmiennością wypisuje się po hospitalizacji z nowymi receptami, nakazuje podążyć za trzema subspecjalistami i skierowaniem do ambulatoryjnej rehabilitacji – i musi zmagać się z zawiadomieniem o eksmisji, niezapłaconymi rachunkami za media i izolacja, która czeka go w domu.
Praktykanci mogą nauczyć się oceniać umiejętność czytania i pisania wśród pacjentów oraz informować o tym, jak dostarczać informacje, korzystając z ugruntowanych technik pedagogicznych. Mogą ćwiczyć techniki wywiadów motywacyjnych, wykorzystując odgrywanie ról i uczyć się, w prawdziwych warunkach klinicznych, jak motywować i umacniać pacjentów, aby angażować się w zachowania prozdrowotne. Słuchanie nagrań lub nagrywanie wideo na temat historii, doradztwa i działań związanych z planowaniem opieki może zapewnić możliwości przekazywania informacji zwrotnej i doskonalenia umiejętności. Klinicyści w trakcie szkolenia mogą nauczyć się, jak usprawnić wspólne podejmowanie decyzji, tworzyć zindywidualizowane plany opieki i pracować efektywnie w zespołach – wszystkie zasady, które naszym zdaniem powinny zostać włączone do amerykańskiego licencjonowania lekarskiego5 i Rady Akredytacyjnej dla absolwentów studiów medycznych i amerykańskich Rada kompetencji specjalności szkoleniowych w zakresie specjalności medycznych. Jeśli skierujemy szkolenie na bardziej kompleksowe podejście do zrozumienia pacjentów, klinicyści zyskają narzędzia do opracowania planów terapeutycznych uwzględniających złożone środowiska społeczne pacjentów.
Mamy nadzieję, że nauczanie i ocena takiego podejścia będzie sprzyjać nowej generacji klinicystów, którzy zapewniają bardziej spersonalizowaną i odpowiednią opiekę. Zwrócenie uwagi na siły społeczne w życiu naszych pacjentów umożliwiłoby zapewnienie lepszej i mniej kosztownej opieki pacjentom z najbardziej złożonymi stanami i sytuacjami – zwiększając w ten sposób zadowolenie zarówno pacjentów, jak i opiekunów. Brak udziału w tych siłach utrwali cykl słabych wyników, wysokich kosztów i niezadowolenia wśród naszych najbardziej potrzebujących pacjentów.
William Osler powiedział: Dobry lekarz leczy chorobę; wielki lekarz leczy pacjenta, który ma chorobę. Aby móc leczyć pacjenta, lekarz musi zadawać właściwe pytania i wiedzieć, jak postępować zgodnie z odpowiedziami.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Formularze ujawnień dostarczone przez autorów są dostępne wraz z pełnym tekstem tego artykułu na stronie.
Author Affiliations
Z Wydziału Global Health Equity, Departamentu Medycyny, Brigham i Szpitala dla Kobiet (HLB, JJR), Oddziału Chorób Zakaźnych i Centrum Oceny Medycznej, Departamentu Medycyny, Massachusetts General Hospital (PKD) i Harvard Medical School ( HLB, PKD, JJR) – wszystko w Bostonie.

Materiał uzupełniający
Referencje (5)
Marmot M. Zdrowie w nierównym świecie. Lancet 2006; 368.2081-94.

2. Wilkinson R, Marmot M. Społeczne uwarunkowania zdrowia: solidne fakty. Genewa: Światowa Organizacja Zdrowia, 2003.

3. DiMatteo MR. Wsparcie społeczne i przestrzeganie przez pacjentów zasad leczenia: metaanaliza. Health Psychol 2004; 23: 207-218
Crossref Web of Science Medline
4. Farmer PE, Nizeye B, Stulac S, Keshavjee S. Przemoc strukturalna i medycyna kliniczna. PLoS Med 2006; 3: e449-e449
Crossref Web of Science Medline
5. Haist SA, Katsufrakis PJ, Dillon GF. Ewolucja amerykańskiego egzaminu licencjonowania medycznego (USMLE): poprawa oceny kompetencji związanych z praktyką. JAMA 2013; 310: 2245-2246
Crossref Web of Science Medline
Zamknij odniesienia
Powołując się na artykuły (22)
Zamknij Cytowanie artykułów
Komentarze (12)
[podobne: life med grodzisk maz, jak odetkać zatkane ucho, medipoz czerwionka ]

Tags: , ,

No Responses to “Przemyślenie historii społecznej cd”

 1. Murmur says:

  ja mam niedoczynność na tle Hashimoto

 2. Kickstart says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: trening[...]

 3. Róża says:

  Nic mi sie nie dzieje od momentu wizyty.

 4. Dancing Madman says:

  [..] Odniesienie w tekscie do ANTI AGING[...]

 5. Wojciech says:

  Z tych warzyw piję sok który wyciskam

 6. Hightower says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu gabinet medycyny estetycznej[...]

 7. Midnight Rider says:

  z moim samopoczuciem po samym hormonie było kiepsko

Powiązane tematy z artykułem: jak odetkać zatkane ucho life med grodzisk maz medipoz czerwionka