Przemyślenie historii społecznej ad

Przyjmując ramy medycyny społecznej, zmieniliśmy naszą listę tematów historii społecznej w celu wzmocnienia naszych sojuszy terapeutycznych, lepszego kontekstualizowania planów diagnostycznych i leczenia pacjentów oraz poprawy wyników zdrowotnych (patrz tab.). Nasze tematy wykraczają daleko poza powszechne pytania TED (palenie tytoniu, etanol, używanie narkotyków), obejmujące sześć kategorii: cechy indywidualne, okoliczności życiowe, zdrowie emocjonalne, postrzeganie opieki zdrowotnej, zachowania zdrowotne oraz dostęp do zdrowia i korzystanie z niego opieka. Klinicyści opieki podstawowej mogą uznać, że tak wszechstronną historię najlepiej uzyskać podczas wielu wizyt, ale uważamy, że idealnym rozwiązaniem jest coroczne powtarzanie tych pytań; klinicyści powinni prawdopodobnie być bardziej ukierunkowani, ale dzięki szkoleniom mogliby uzyskać podobne istotne informacje. Oczywiście, klinicyści powinni wykorzystać swój osąd odnośnie właściwego czasu trwania tych rozmów, ponieważ pacjenci mogą potrzebować zaufania i relacji przed udostępnieniem intymnych informacji. Aby uzyskać odpowiednią historię społeczną, klinicyści mogliby zostać przeszkoleni w zakresie podstawowych i motywacyjnych technik wywiadów i poddani próbie zbadania własnych uprzedzeń, ponieważ niezbadane uprzedzenia wpływają na naszą zdolność do uzyskiwania ważnych informacji lub działania z nimi. Zalecamy również, aby klinicyści próbowali odwiedzić dzielnice, w których mieszka większość ich pacjentów, ponieważ takie doświadczenia mogą zwiększyć społeczną perspektywę klinicystów i pomóc im zrozumieć domy zdrowia swoich pacjentów. Takie wizyty mogą informować klinicystów o ludziach lub usługach w ich szpitalach. świat pacjentów, który mógłby być zorganizowany, aby pomóc im w osiągnięciu lepszego zdrowia i sił działających przeciwko ich zaangażowaniu w działania promujące zdrowie lub ograniczające szkody.
Oprócz uczenia się, w jaki sposób uzyskać tę informację społeczną, klinicyści muszą nauczyć się jej używać – w szczególności potrzebują szkoleń w zakresie opracowywania zindywidualizowanych planów opieki uwzględniających osobiste i strukturalne bariery zdrowotne pacjentów. techniki decyzyjne i odpowiednie umiejętności pedagogiczne i doradcze, klinicyści mogą pomóc w ustaleniu priorytetów celów pacjentów i umożliwieniu pacjentom dokonywania trwałych zmian w celu osiągnięcia własnych celów. Coraz częściej, dzięki umowom o wspólnych oszczędnościach i refundacjom działań związanych z koordynacją opieki, klinicyści otrzymają finansowe zachęty do odpowiedniego kierowania zarówno do zasobów opartych na instytucjach, jak i do społeczności i do skutecznego komunikowania się z pracownikami socjalnymi, pracownikami służby zdrowia, prawnikami, terapeutami, doradców i innych usługodawców.
Na przykład zindywidualizowany plan opieki dla kobiety chorej na cukrzycę może obejmować skierowania do spiżarni żywnościowej i rynku rolników na zakup świeżych produktów; skierowanie do programu spacerów społecznościowych, w którym sąsiedzi pomagają jej w schodzeniu po schodach; wysyłanie recept do apteki dostarczającej leki do domu; skierowanie do grupy lekarzy na pomoc kontraktową w związku z jej niebezpieczną sytuacją mieszkaniową; i odesłanie do ośrodka zdrowia społeczności, który organizuje spotkania grupowe, gdzie może budować relacje, odkrywać nowe modele wyjaśniające choroby i uczyć się na podstawie historii o chorobach i radzeniu sobie innych
[patrz też: medicus jawor, badanie vng, wosk pszczeli w kosmetyce ]

Tags: , ,

No Responses to “Przemyślenie historii społecznej ad”

 1. Ida says:

  eczę się na migotanie przedsionków serca

 2. Ksawery says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: depilacja laserowa warszawa[...]

 3. Woo Woo says:

  Nie bardzo zrozumialem zasade tego

 4. Commando says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: znicze[...]

 5. Suicide Jockey says:

  Witam, tydzień temu wykryto mi niedoczynność tarczycy a mianowicie TSH 5,620

Powiązane tematy z artykułem: badanie vng medicus jawor wosk pszczeli w kosmetyce