Objęcie doustnej szczepionki cholery – zmienna odpowiedź na cholera ad

Miejski projekt został przeprowadzony przez Haitańską Grupę Badawczą Kapsa s Sarcoma and Opportunistic Infections (GHESKIO), a projekt wiejski został przeprowadzony przez Partners in Health, oba we współpracy z Haitańskim Ministerstwem Zdrowia. Wyniki pokazały, że OCV można skutecznie stosować w ramach kompleksowego programu kontroli cholery: 91% z 97.774 uczestników otrzymało dwie dawki szczepionki w okresie 90 dni.3,4 Od tego czasu WHO zmieniła swoją politykę i promuje stosowanie OCV w ogniskach epidemicznych na całym świecie.5 W ciągu ostatnich 3 lat ponad 1,6 miliona dawek Shancholu było podawanych w Azji, Afryce i na Karaibach. Pozostającym wyzwaniem dla wdrożenia OCV był brak dowodów terenowych na jego skuteczność we wczesnej fazie epidemii. Dopasowane badanie kliniczno-kontrolne w Gwinei, zgłoszone przez Luquero i in. w tym wydaniu czasopisma (strony 2111-2120) wyraźnie ilustruje rolę, jaką OCV może odegrać w zwalczaniu epidemii cholery, z ponad 86% ochroną po podaniu dwóch dawek.
Chociaż światowy zapas Shanchol rośnie – WHO ma 2 miliony dawek, a Globalny sojusz na rzecz szczepionek i szczepień ochronnych (GAVI) obiecał wsparcie dla 20 milionów dawek w ciągu najbliższych 5 lat – świat będzie potrzebował jeszcze milionów dawek. Ponadto pozostaje wiele pytań. Na przykład, w jaki sposób powinny zostać ustalone priorytety w zakresie wykorzystania zapasów, gdy występuje wiele równoczesnych epidemii (wymagających szczepień reaktywnych), innych sytuacji wysokiego ryzyka (np. Obozowiska uchodźców, którzy mogliby skorzystać z szczepień zapobiegawczych) oraz regionów, w których cholera jest endemiczna i szczyty w zapadalności są spodziewane podczas pory deszczowej. Ocena ryzyka i efektywność kosztowa będą z pewnością ważnymi względami.
Ponadto, ze względu na małą wielkość próby ich badania, Luquero et al. nie mógł przetestować skuteczności jednej względem dwóch dawek OCV. Schemat jednodawkowy zmniejszyłby koszty i ograniczenia logistyczne w krajowych programach zwiększających skalę. Wspólne, podwójnie ślepe, kontrolowane placebo badanie prowadzone przez Międzynarodowy Instytut ds. Szczepionek i Międzynarodowe Centrum Badań nad Biegunką w Bangladeszu w Dhace może dostarczyć tych informacji.
Kolejnym pytaniem jest, czy OCV może być przechowywany w temperaturze pokojowej, aby można było ominąć zapotrzebowanie na łańcuch chłodniczy. W badaniu Luquero i wsp. Szczepionka była przechowywana w lodówce podczas przechowywania, ale łańcuch zimny nie był utrzymywany w terenie. Ważne będzie określenie, jak długo szczepionka może zachować swoją skuteczność w temperaturze pokojowej.
Co więcej, czy Shanchol może być stosowany w czasie ciąży iu dzieci w wieku poniżej roku życia. Chociaż zalecenia WHO sugerują, że kobiety ciężarne są bardziej narażone na cholerę, producent nie zatwierdził stosowania szczepionki w ciąży i nie ma wytycznych dla dzieci poniżej roku życia.
Od 2010 r. Pokonano kilka głównych przeszkód uniemożliwiających korzystanie z OCV. Shanchol, najtańsza i najłatwiejsza do podania szczepionka, jest składowana. OCV był stosowany w 13 krajach na trzech kontynentach (w Azji, Afryce i na Karaibach północnoamerykańskich) oraz w trzech kategoriach ryzyka. W badaniu Luquero i in
[przypisy: gajda med pułtusk na włosy, bialy sluz, gajda med pułtusk ]

Tags: , ,

No Responses to “Objęcie doustnej szczepionki cholery – zmienna odpowiedź na cholera ad”

 1. Nicola says:

  Udar mozgu, czyli wylew nie jest diagnozowany w Polsce

 2. Mercury Reborn says:

  [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu akumulatory kraków[...]

 3. Michalina says:

  sprawdza się u mnie modrzew dahurski i piję

 4. Aniela says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: protezy piersi[...]

 5. Grave Digger says:

  skarżę się od paru lat na bóle głowy

Powiązane tematy z artykułem: bialy sluz enterococcus faecalis w pochwie gajda med pułtusk