Nowatorska kanceropatia w nadciśnieniu tętniczym płuc AD 9

Inne interwencje farmakologiczne mogą również aktywować KCNK3. W ludzkich komórkach mięśni gładkich tętnic płucnych KCNK3 może być aktywowany treprostinilem (stabilnym analogiem prostacykliny) poprzez cykliczną zależną od AMP (cAMP) fosforylację kanału indukowanego przez kinazę białkową A (PKA) .30,31 Stosowanie cAMP analog 8-bromo-cAMP, endogenny aktywator PKA, również powoduje aktywację KCNK3.13 Ponadto wykazano, że KCNK3 pośredniczy w zwężeniu naczyń indukowane przez endotelinę 1,32, a zastosowanie specyficznego inhibitora kinazy Rho Y-27632 może osłabiać endotelinę- 1-indukowane hamowanie KCNK3.33 Tak więc, nasze badanie sugeruje potencjalny nowy mechanizm interwencji terapeutycznej przez farmakologicznie rosnące prądy przez KCNK3 u pacjentów z tętniczym nadciśnieniem płucnym. Możliwe jest również, że u pacjentów z tętniczym nadciśnieniem płucnym zmiana funkcji KCNK3 może być czynnikiem ryzyka o szerszym zastosowaniu (lub wtórnym czynnikiem modyfikującym chorobę), który nie jest spowodowany przez mutacje w KCNK3. Istnieje precedens dla tej koncepcji, ponieważ ekspresja BMPR2 jest zmniejszona w płucach pacjentów z idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym, którzy nie mają mutacji BMPR2.34 Ponadto, wcześniejsze badania kanałów Kv wspierają koncepcję, że ekspresja lub funkcja kanałów Kv jest zmienione u pacjentów z idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym, a dysfunkcyjna aktywność kanału Kv może przyczyniać się do rozwoju lub utrzymywania się nadciśnienia płucnego.35 W badaniu myszy z kanałami Kv typu dzikiego terapeutyczna aktywacja kanału Kv była przydatna w leczeniu ustalonego tętniczego nadciśnienia płucnego przy braku znanych zmian genetycznych w kanałach Kv.36 Dlatego celowanie terapeutyczne KCNK3 może być korzystne dla pacjentów z tętniczym nadciśnieniem płucnym, którzy mają zwiększony ton naczyń niezależnie od ich statusu genetycznego KCNK3.
W naszym badaniu dwóch członków rodzin z rodzinnym tętniczym nadciśnieniem płucnym, którzy odziedziczyli mutacje KCNK3, nie miało oznak choroby. Ci członkowie rodziny mogą być przykładami niekompletnej penetracji lub choroby o późnym początku, która jeszcze się nie rozwinęła. Inne formy genetyczne płucnego nadciśnienia tętniczego mają niepełną penetrację, a choroba rozwija się w szerokim zakresie wiekowym. Można przypuszczać, że istnieją inne modyfikatory genetyczne, środowiskowe lub rozwojowe, które w połączeniu z dysfunkcją KCNK3 decydują o tym, czy rozwinie się tętnicze nadciśnienie płucne. Rozpoznanie bezobjawowych osób zagrożonych genetycznie stanowi potencjalną możliwość wczesnej interwencji i leczenia, jeśli dostępna jest skuteczna terapia.
Podsumowując, u pacjentów z rodzinnym lub idiopatycznym tętniczym nadciśnieniem płucnym zidentyfikowaliśmy mutacje w kanale potasowym KCNK3, które stanowią mechanicznie nową przyczynę nadciśnienia płucnego.
[hasła pokrewne: enterococcus faecalis w pochwie, szpital jurasza poradnie, makaron spaghetti kalorie ]

Tags: , ,

No Responses to “Nowatorska kanceropatia w nadciśnieniu tętniczym płuc AD 9”

 1. Henryk says:

  Article marked with the noticed of: makijaż permanentny szkolenia[...]

 2. Neophyte Believer says:

  Jak prawidłowo ułożyć chorego na boku?

 3. Tymoteusz says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: ginekologia[...]

 4. Jokers Grin says:

  U mnie szybko udalo sie wrocic do normalnego funkcjonowania

 5. Agnieszka says:

  [..] Odniesienie w tekscie do łóżko do masażu[...]

 6. Marcelina says:

  Te owsiki to takie cholerstwo

Powiązane tematy z artykułem: enterococcus faecalis w pochwie makaron spaghetti kalorie szpital jurasza poradnie