Nowatorska kanceropatia w nadciśnieniu tętniczym płuc AD 4

Usunęliśmy warianty, w których częstość występowania alleli wynosi ponad 1% w ustalonych bazach danych, w tym dbSNP, projekt 1000 genomów i serwer wariantu National Heart, Lung i Blood Institute Exome. Pozostawiono 4719 rzadkich lub nowych wariantów, które były obecne u co najmniej jednego z trzech dotkniętych członków rodziny. Odfiltrowaliśmy te warianty, aby zidentyfikować heterozygotyczne warianty wspólne dla trzech dotkniętych członków rodziny i pozostawiono 377 nowych wariantów pojedynczych nukleotydów (SNV) i 6 insercji lub delecji (indel). Ponieważ rodowód sugerował autosomalny dominujący tryb dziedziczenia, wykluczono homozygotyczne warianty. Warianty następnie filtrowano pod kątem przewidywanych skutków patogenicznych za pomocą szeregu narzędzi bioinformatycznych in silico (patrz Dodatek dodatkowy). Przewidywano, że łącznie 19 SNV i 5 ekspanderów będzie szkodliwych. Spośród nich, nowy wariant missense, ok. 608 G . A (G203D), w KCNK3 został zidentyfikowany jako najsilniejszy kandydat, ponieważ stwierdzono, że KCNK3 jest ważny w regulacji płucnego napięcia naczyniowego u ludzi.13 Funkcja tego kanału jest do przewodzenia prądu potasu, utrzymania spoczynkowego potencjału błonowego i regulacji napięcia naczyniowego tętnicy płucnej. 14-16 Na podstawie modelowania homologicznego hKCNK3 aminokwas G203 znajduje się w wysoce konserwatywnym regionie drugiej porcji białka, który jest krytyczne dla funkcji bramkowania kanału potasowego. Badanie dbSNP wykazało, że nie ma typowych wariantów missense (częstość alleli,> 1%) w KCNK3.
Potwierdzenie mutacji
Analizę segregacyjną wariantu c.608 G . A w KCNK3 przeprowadzono na wszystkich dostępnych członkach rodziny wskaźników (Figura 1A). Poszkodowany członek rodziny II-1 okazał się być nosicielem tego wariantu, ale jej niedobry szwagier (członek rodziny II-3) nie był. Jej dotknięta siostra (członek rodziny II-2) zmarła w czasie naszych badań i nie posiadała DNA do testów, ale założono, że nosiła wariant, ponieważ czworo jej dzieci (członkowie rodziny III-1, III-2, III-4 i III-5) byli nosicielami. Chociaż członek rodziny III-5 początkowo nie był dotknięty w momencie rekrutacji, następnie otrzymał diagnozę nadciśnienia płucnego. Członek rodziny III-2 pozostaje nienaruszony. Wariant c.608 G . A KCNK3 nie występował w próbkach DNA ze 100 dopasowanych etnicznie, niespokrewnionych, niewrażliwych białych kontrolnych.
Przypadek serii pacjentów
Do badania próbek pobranych od 10 dodatkowych probandów z rodzin z rodzinnym tętniczym nadciśnieniem płucnym wykorzystaliśmy sekwencjonowanie całego eksonu. Dwa nowe heterozygotyczne warianty KCNK3, G97R i V221L, zidentyfikowano w dwóch z tych rodzin
[hasła pokrewne: olejowanie wlosów, enterococcus faecalis w pochwie, badanie vng ]

Tags: ,

No Responses to “Nowatorska kanceropatia w nadciśnieniu tętniczym płuc AD 4”

 1. Yellow Menace says:

  [..] Artukul zawiera odniesienia do tresci: endokrynolog[...]

 2. Julian says:

  Nie rozumiem po co pisać taki artykuł.

 3. Emilia says:

  [..] Cytowany fragment: psychiatra poznań[...]

 4. Fabian says:

  Prawie wszystkie owoce mają witaminę C, minerały, barwniki

 5. The Howling Swede says:

  [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: białko[...]

 6. Jędrzej says:

  Radziłabym osobom z włókniakiem udać się do lekarza

Powiązane tematy z artykułem: badanie vng enterococcus faecalis w pochwie