Ekonomia akademickich centrów medycznych

Większość ekonomistów wydaje się, że absolwenci edukacji medycznej (GME) – absolwenci szkół medycznych, aby stać się niezależnymi praktykami lekarskimi – jako samodzielny wysiłek, nie biorąc pod uwagę jego związku z innymi działaniami dużych szpitali klinicznych w akademickich ośrodkach medycznych (AMC). Płatności z etykietą GME są często badane w izolacji, a nie jako część złożonej ekonomii AMC, których misje obejmują lekarzy szkoleniowych, przeprowadzanie przełomowych badań, zapewnianie pełnego spektrum opieki klinicznej i poprawę zdrowia społeczności. W literaturze dostępne są różne modele wyjaśniające zachowanie ekonomiczne szpitali, w szczególności organizacji non-profit, w celu wyjaśnienia, na przykład, czy starają się przede wszystkim zmaksymalizować korzyści finansowe dla siebie lub powiązanych lekarzy, aby zwiększyć liczbę pacjentów, poprawa jakości usług, zapewnienie korzyści dla społeczności lub osiągnięcie pewnego połączenia tych celów1. Prawie wszystkie AMC nie są nastawione na zysk i są odpowiedzialne za zapewnienie korzyści społeczności, które wykraczają poza działalność charytatywną, poprzez przeplatające się misje i usługi niezależnie mogą nie zawsze generować marżę finansową, ale są niezbędne dla zdrowia jednostek i społeczności.
Mieszkańcy i stażyści są szkoleni w różnych środowiskach klinicznych i placówkach, z których wiele traci pieniądze, ale są krytyczne dla eksperymentowania z nowym lekarzem. Linie usług, takie jak położnictwo, geriatria i psychiatria stacjonarna, są źle refundowane i często nieobecne lub niewymiarowe w placówkach nietrenujących. Jednak usługi te są często zatrzymywane w AMC, ponieważ przynoszą one korzyści społeczności i są niezbędne do szkolenia pracowników służby zdrowia.
Odsetek amerykańskich szpitali należących do amerykańskiego COTH i szpitali niezwyczajnych oferujących wybrane usługi. Dane pochodzą z analizy przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Amerykańskich Kolegiów Medycznych z danych Amerykańskiego Towarzystwa Szpitali z roku obrachunkowego 2012. COTH oznacza Radę Szpitali Uniwersyteckich.
Członkowie Stowarzyszenia Amerykańskich Kolegiów Medycznych (AAMC) zrzeszający członków dydaktycznych szpitali stanowią zaledwie 5% wszystkich szpitali, ale ich klinicyści (którzy są na wydziałach medycznych AMC) zapewniają nieproporcjonalną część opieki dla wrażliwych pacjentów. Historycznie, AMC zapewniły 37% opieki charytatywnej i 26% wszystkich hospitalizacji Medicaid, a także nieproporcjonalnie dużą część wielu innych usług społecznych, często z powodu straty finansowej (patrz wykres). AMC zapewniają również wysoce wyspecjalizowane usługi dla całych regionów kraju i otrzymują 38% transferów z innych szpitali, które nie mogą opiekować się pacjentami o złożonych potrzebach.
Szpitale szkoleniowe obsługują niemal wszystkie regionalne usługi standby – na przykład 80% lub więcej ośrodków urazowych i wypalenia na poziomie 1. Usługi te wymagają wyspecjalizowanych urządzeń, sprzętu i personelu, w tym lekarzy w wielu specjalnościach, które muszą być na miejscu lub w ciągu kilku minut od szpitala. Koszty tych zasobów są ponoszone codziennie, więc szpitale mogą być w ciągłej gotowości, niezależnie od tego, kiedy nastąpi następny wypadek samolotu, tornado, bombardowanie lub inne zdarzenie masowego wypadku. Ponadto, aby zostać wyznaczonym jako centrum urazowe poziomu 1, instytucja musi zaangażować się w szkolenia i badania, które dodatkowo zwiększają koszty usługi w trybie gotowości
[więcej w: life med grodzisk maz, zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej, brak porannego wzwodu ]

Tags: , ,

No Responses to “Ekonomia akademickich centrów medycznych”

 1. Zesty Dragon says:

  [..] odnosnik do informacji w naukowej publikacji odnosnie: odszkodowanie za błąd medyczny[...]

 2. Melania says:

  jest tam selen , omega 3, witamina D, cynk, kwas foliowy

 3. Artur says:

  Article marked with the noticed of: zakład pogrzebowy warszawa[...]

 4. Mental says:

  takie czasy nastały i gotujemy się w falach radiowyc

Powiązane tematy z artykułem: brak porannego wzwodu life med grodzisk maz zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej